Turystyka Kariera

FAQ

Czy jest możliwość odrabiania zajęć basenowych?

Zajęcia basenowe można odrabiać do 3 razy wsemestrze, w grupach wyznaczonych przez pracownika biura. Termin odrabiania zajęć można uzgodnić poprzez wysłanie SMS z prośbą o podanie takowego terminu. Nie trzeba wcześniej zgłaszać nieobecności.

Wyjątek stanowią grupy maluszków (brodzik SDS) oraz zajęcia indywidualne, tutaj zgodnie z umową najpóźniej 24 godziny przed rozpoczęciem zajęć należy wysłać powiadomienie SMS o nieobecności, w przeciwnym razie zajęć takich nie będzie można odrobić.

Jaką wodę mamy w brodziku SDS? prawdy i mity o wodzie ozonowanej i chlorowanej

Kiedy decydujemy się regularnie uczęszczać na basen powstaje wiele pytań. Wile osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pływaniem nie wiedzą, na jaki rodzaj basenu się zdecydować. Basen z wodą chlorowaną, a może ozonowaną?

Zacznijmy od tego, czemu baseny mają obowiązek używania chloru. Mimo obowiązku mycia przed wejściem do basenu i tak nie jesteśmy w stanie zmyć z siebie wszystkich bakterii. Zadaniem chloru jest zabicie wszystkich grzybów i bakterii w wodzie oraz utrzymanie odpowiedniego stanu czystości. W przeciwnym razie musielibyśmy wymieniać wodę w basenie co godzinę.

Chlor niewątpliwie jest substancją na tyle silną, że potrafi zabić grzyby, ale idąc tym tropem możemy dojść do wniosku, że jest substancją szkodzącą również człowiekowi. Nie pomylimy się, jeśli dojdziemy do takich spostrzeżeń. Chlor przesusza skórę, tym samym przyśpieszając jej starzenie. Należy zwrócić także uwagę na to, że większość basenów jest kryta, a więc chlor znajduje się nie tylko w wodzie, ale także w powietrzu.

Hitem dla wielu stały się baseny z wodą ozonowaną. Nowa nazwa, ale czy specyfika dbania o czystość wody na pewno się zmieniła? Jak się okazuje – nie. Warto podkreślić fakt, że ozonowanie nie wyklucza chloru! To nie jest wymiana jednego na drugie, a dodanie elementu, w postaci ozonu, do wody chlorowanej. W ten sposób mówimy o dodatku, a nie zamienniku.

Jakie są zalety używania ozonu? Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że jest on 15-krotnie silniejszy niż chlor, a więc niszczy zdecydowanie więcej bakterii i grzybów, a dodatkowo także i wirusy. Ponadto niweluje typowe basenowe zapachy. Pływanie w wodzie ozonowanej jest szczególnie polecane dzieciom oraz osobom, które dużo trenują.

Myślicie, że nie ma możliwości dezynfekowania wody bez użycia chloru lub ozonu. Oczywiście że nie! Są takie baseny, które czyszczą wodę basenową, stosując metodę Grandera. Polega ona na wprowadzeniu do wody wysokiej częstotliwości drgań, co skutkuje podwodnymi wibracjami. W taki właśnie sposób basen oczyszcza się, a dodatkowo woda staje się odporna na rozwój grzybów oraz flory bakteryjnej. Niestety na świecie jest tylko kilka takich basenów, ale w Polsce aż dwa!

Jak widzicie baseny stosują teoretycznie różne rozwiązania, aby oczyścić wodę. Kwestią dyskusji pozostaje jednak nie teoria, a właśnie praktyka, która niby różna, ale taka sama.

Jakie formalności rodzic musi spełnić po zapisaniu dziecka do szkoły pływania Kids&Active?

Rodzic powinien niezwłocznie po zajęciach próbnych udać się do biura stacjonarnego celem podpisania umowy oraz opłacenia semestru.

Co moje dziecko powinno zabrać ze sobą na basen?

Odsyłamy do menu:
http://kidsandactive.pl/plywanie/dla-rodzicow/pierwsze-zajecia-basenie/

Gdzie mogę odnaleźć kalendarzyk zajęć z dokładną rozpiską kiedy zajęcia odbywają się zgodnie z planem, a kiedy jest wolne?

Kalendarzyk zajęć znajduje się zarówno w dziale Pływanie/Oferta/Kalendarz zajęć
Jak również na naszym fanpage na Facebooku

Czy mogę dostarczyć dokumenty lub opłaty bezpośrednio na basen lub przesłać je drogą mailową?

Niestety NIE.

Wszelkich formalności dopełniamy wyłącznie w biurze stacjonarnym, osoba biurowa jest w pełni odpowiedzialna za sprawy administracyjne – formalności tak naprawdę załatwiamy raz na cały rok, a płatności dokonujemy 3 razy w roku (semestr zimowy, jesienny i letni). Biuro specjalnie dla klientów otwarte jest 6 dni w tygodniu w różnych godzinach, więc każdy kto chce bez problemu znajdzie chwilę, aby do nas trafić.

Aktualne godziny pracy biura znajdują się w dziale kontakt włącznie z mapką i filmem instruktażowym jak trafić do naszego biura.

Jaki jest termin opłat za szkołę pływania i turystykę?

SZKOŁA PŁYWANIA:

Należy w ciągu miesiąca od rozpoczęcia semestru podpisać umowę oraz uiścić opłatę za semestr.

TURYSTYKA:

Zaliczki winny wpłynąć w ciągu dwóch tygodni od rezerwacji miejsca, w przeciwnym razie osoba zostaje skreślona z listy uczestników, pozostałe opłaty muszą wpłynąć najpóźniej 2 tygodnie przed planowanym wyjazdem.

Jakie są godziny pracy biura?

Aktualne godziny pracy biura są do wglądu zarówno na stronie internetowej w dziale kontakt jak i na Facebooku Kids&Active.

Jakie są ceny zajęć w kids&active?

Aktualny cennik zamieszczony jest na naszej stronie internetowej w dziale oferta

Szczegółowe pytania dotyczące turystyki: tj. ilość dzieci w pokojach, jadłospis, plan obozowy, godziny wyjazdu na obóz, godziny rozpoczęcia półkolonii, plan powrotu, kadra instruktorska, terminy dostarczenia umowy i karty uczestnika?

Przy każdej rezerwacji prosimy o podanie adresu email, który w późniejszym czasie jest przydatny w przesyłaniu do klienta dokładnego planu kolonii lub obozów, a co za tym idzie informacji związanych z organizacją i wytycznymi związanymi z turystyką.

Gdzie mieści się wasze biuro?

W obiektach sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji przy ul. Wąskiej 16 w Szczecinie – w razie problemów ze znalezieniem biura zapraszamy do zapoznania się z plakatem stojącym naprzeciw wejścia przez starą część SDS lub filmem instruktażowymznajdującym się poniżej:

https://www.youtube.com/embed/-U-Z16oDRXk