Turystyka Kariera

Pierwsze zajęcia na basenie

Zapewne zastanawiają się Państwo jak przygotować swoje dziecko do jego pierwszych zajęć na basenie. Czytając ten post postaramy się przytoczyć najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać:
Co należy ze sobą zabrać:

Na pierwsze zajęcia raczej nie polecamy zabierać okularków do pływania.

Pierwsza wizyta na basenie:
Prosimy nie karmić dziecka minimum pół godziny przed zajęciami. Podczas pierwszej wizyty na basenie dziecko musi zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu. Prosimy o przybycie wcześniej około 30 min przed planowanymi pierwszymi zajęciami. Daj dziecku czas, bądź zrelaksowany.
Pamiętaj – ZRELAKSOWANY RODZIC = ZRELAKSOWANE DZIECKO

 

Co Kids&Active ma do powiedzenia rodzicom?

Podczas wieloletnich doświadczeń z nauki pływania zaobserwowaliśmy kilka bardzo ważnych aspektów dotyczących tej dziedziny:

– Dzieci na zajęciach muszą czuć się bezpiecznie – co zapewniamy poprzez profesjonalną kadrę instruktorską.

– Dzieci najchętniej uczą się poprzez ZABAWĘ, a wszelkie umiejętności, których przy tym nabywają są swoistym “efektem ubocznym” tego typu nauki.

– Pływanie jest jedną z PODSTAWOWYCH UMIEJĘTNOŚCI, jakie dziecko powinno umieć w swoim życiu – jeśli nie będzie umiało tańczyć – nie polubi najwyżej dyskotek, jeśli nie będzie umiało jeździć na rowerze – to zwyczajnie na niego nie wsiądzie, natomiast jeśli dziecko nie będzie potrafiło pływać, a pojedzie ze znajomaymi np. nad jezioro… to co się stanie jak wypadnie z łódki lub wpadnie z pomostu do wody?

W trakcie naszych zajęć bezpieczeństwo dopilnowane jest na wszystkich płaszczyznach. Należy jednak pamiętać, że nie wszystko zależy od nas. Dlatego tak ważna jest rola RODZICA w sytuacji, kiedy dzieci przechodzą z wielu zabaw, do coraz to trudniejszych umiejętności pływackich.

Czyli co mogą zrobić rodzice?

Naszym zdaniem najważniejsze zadanie stawiane przed rodzicem jest takie, że powinien pomóc przetrwać “OKRES KRYZYSU” u swojego dziecka, kiedy to pojawiają się pierwsze zwątpienia w chęć uczestnictwa w zajęciach. Wtedy właśnie zaczyna się ważny kontakt rodzica z instruktorem, który może w przyszłości zaważyć nawet na ŻYCIU Państwa pociech.

Zrezygnować jest zawsze najłatwiej… ale czy jest to najlepsze wyjście z sytuacji?

“Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.”

Co my, jako firma robimy, aby na naszych zajęciach było przyjemnie i bezpiecznie?

Co do kadry wychowawczo-instruktorskiej, wybieramy do niej ludzi, którzy mimo iż posiadają doświadczenie oraz odpowiednie uprawnienia (które nie zawsze są wystawiane rzetelnie), są ciągle doszkalani zarówno przez naszą firmę, jak i firmy zewnętrzne. Są to ludzie, którzy nie dość, że są świetnymi animatorami czasu dla dzieci, to nie poprzestają na zrobieniu kursu na instruktora pływania, lecz rozwijają się wielopłaszczyznowo. Więcej informacji o naszej kadrze mogą Państwo znaleźć w dziale O nas.

Pamiętajmy – na pierwszym miejscu przy wyborze odpowiedniej szkoły pływania zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo swoich pociech!

Tak więc wybierz dobrze.
Wybierz Kids&Active.