Turystyka Kariera

System szkolenia “Po prostu płyń!”

Jakie są w ogóle zalety posiadania systemu szkolenia w szkole pływania?

Do podstawowych korzyści dla dzieci i rodziców należy fakt, iż system wyznacza nam CEL czyli coś, do czego dążymy na każdym etapie… Coś dzięki czemu wiemy czy nasz instruktor pomaga nam się rozwijać i czego od niego wymagać… Poza tym dzięki systemowi na każdym etapie swojej nauki łatwo przypomnieć sobie co już potrafię, dzięki specjalnej książeczce do której zbieramy WLEPY za osiągnięcie kolejnych umiejętności.

SYSTEM SZKOLENIA “Po prostu płyń!” KIDS&ACTIVE podzieliliśmy na 5 etapów:

Etap Oswajania z wodą

Trwa on od 3 miesiąca do 4-5 roku życia. Na początku związany jest z przywiązaniem do rodzica, dlatego uwzględniając tę dziecięcą potrzebę organizujemy zajęcia dla rodziców z dziećmi. Jedynie ostatni etap oswajania – w momencie gdy dziecko przyzwyczajone jest już do instruktora pomaga dziecku się usamodzielnić, dzięki czemu przejście jest na tyle płynne, że nie powinno powodować stresu u dziecka.

Etap Nauki Pływania

Trwa on najczęściej od 5 do 7,5 roku życia, na które składa się 5 podrzędnych etapów. W każdym z nich znajdują się płynne przejścia (czego najczęściej brakuje w innych szkołach pływania), dzięki którym dziecko pomimo zmniejszenia ilości zabawy, a zwiększenia nowych zadań NIE ZNIECHĘCA się do przychodzenia na zajęcia.

Etap Doskonalenia Pływania

Najdłużej trwający (bo pomiędzy 7,5-13,5 lat), ale za to najbardziej rozwojowy ze wszystkich etapów nauki pływania – to z tego powodu rodzice najczęściej zapisują dziecko na zajęcia.

To właśnie podczas tego etapu, dzieci uczą się pływać wszystkimi czterema stylami pływackimi, uczą się je łączyć poprzez odpowiednie nawroty, a także zdobywają swoje pierwsze dokumenty takie jak Karta Pływacka, a nawet Specjalna Karta Pływacka.

Etap Specjalizacji w Pływaniu

Jest to etap najczęściej trwający od 13,5+ roku życia, podczas którego młodzież doskonali swoją kondycję fizyczną, nabywa pierwszych umiejętności ratowniczych, tak aby już po tym etapie móc dokonać już możliwości wyboru na temat swojej przyszłej kariery pływacko-instruktorskiej.

Etap Asystencki

W wieku 16 lat młodzież ma prawo do rozpoczęcia stażu instruktorskiego- co oznacza właściwe przygotowanie do nauki innych, tej samej drogi, którą dana osoba przebyła, od trzęsącego się maluszka, do dojrzałego młodego człowieka, który jest już w stanie dokonać świadomego wyboru.
Młodzież może wybierać nie tylko czy chce zostać instruktorem i odbyć staż asystencki, ale również w jakim kierunku chciałaby się rozwijać podczas odbywania tego stażu. Młodzież do wyboru ma:

Jak widać system daje ogrom możliwości rozwoju dzieci i młodzieży nie tylko w nauce samego pływania, ale także nastawia ich na rozwój wielokierunkowy, co stawia młodego człowieka startującego w dorosłe życie z bagażem wielu doświadczeń, dzięki czemu wyprzedza on swoich rówieśników na rynku pracy- bo kto będzie bardziej atrakcyjny dla przyszłego potencjalnego pracodawcy:
Z jednej strony 18-latek, który kończy szkołę średnią, bez żadnego doświadczenia czy może młody człowiek posiadający uprawnienia ratownicze, po kursach związanych z pierwszą pomocą, sprawny fizycznie i dobrze rozwinięty psychicznie, z odbytym stażem w pracy z ludźmi (dziećmi/młodzieżą)?

Dla Nas wybór jest prosty! Dlatego najlepszych stażystów, doceniając ich ciężką pracę i przygotowanie zatrudnimy u nas w firmie (po ukończeniu 18 roku życia), by ramię w ramię działali z nami i pomagali uczyć i rozwijać się coraz większej ilości ludzi.

 

Więcej informacji odnośnie stażu znajdą Państwo w dziale Kariera